Treść strony

Od lewej znak Funduszy Europejskich złożony z symbolu graficznego, nazwy Fundusze Europejskie oraz odwołania do Programu Regionalnego; w środku flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska następnie logo promocyjne Mazowsza złożone z ozdobnego napisu Mazowsze oraz podpisu Serce Polski; zestaw podstawowy zamyka znak Unii Europejskiej złożony z flagi Unii Europejskiej i napisu Unia Europejska oraz Europejski Fundusz Społeczny. Napisy znajdują się po lewej stronie flagi.

Podaruj nam 1 procent swojego podatku

Darmowy PIT wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

 

Droga do integracji i samodzielności osób niewidomych i słabowidzących

 

GOŚCINNA BYDGOSZCZ

Trzecie wyjazdowe spotkanie w ramach projektu miało miejsce w Bydgoszczy i trwało od 3 do 6 września tego roku. Grupa szesnastu uczestników zakwaterowana była w hotelu Homer. Na miejscu odbywały się diagnozy społeczne i psychologiczne oraz zajęcia z obsługi smartfonów.

Uczestnicy integrowali się także podczas zwiedzania miasta, czyli wspólnego spaceru po bydgoskiej Starówce. Kolejną okazją do integracji był grill oraz małe szaleństwo na parkiecie podczas wieczorka tanecznego.

Poniżej wspomnień czar.

 

 

Drugi zjazd w Krzyżewie

W dniach 27 – 30 sierpień kolejna grupa uczestników projektu gościła w podlaskim ośrodku W Krzyżewie. Podczas zjazdu z 19 uczestnikami przeprowadzono diagnozę psychologiczną i środowiskową pomocną do określenia jak najlepszej formy wsparcia podopiecznych projektu. Przeprowadzono szkolenie w zakresie obsługi Iphone’ów. Był też czas na integrację i relaks. Ładna pogoda sprzyjała spacerom wśród kukurydzy, a relaksowi dostęp do groty solnej czy kąpieli perełkowej i możliwość jazdy konnej w pobliskiej stadninie. Pod koniec zjazdu grupa mocno roztańczyła się, czego garść wspomnień widać poniżej.

 

 

PIERWSZY ZJAZD W KRZYŻEWIE

 

Pierwsi uczestnicy projektu są już po szkoleniu wyjazdowym, które odbyło się w dniach 20 – 24 sierpień 2018 r. w urokliwym Centrum Turystyki i Rehabilitacji Krzyżewo. W zjeździe uczestniczyło 19 osób niewidomych i słabowidzących z terenu Mazowsza, z którymi przeprowadzono diagnozę środowiskową oraz psychologiczną. Podczas zjazdu odbyło się grupowe szkolenie z nowoczesnych technik komputerowych, a osobom zainteresowanym udzielono indywidualnego wsparcia z tychże technik. Był też czas na relaks i integrację. Uczestnicy mieli do wyboru jazdę konną, masaż oraz grotę solną. Była też chwila na taniec. Poniżej prezentujemy fotorelację ze szkolenia.