Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Zapraszamy do udziału w projekcie "Internetowa platforma nagłaśniania problemów z dostępnością cyfrową"

Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt” zaprasza osoby niewidome i słabowidzące z całej Polski do udziału w realizowanym przez nas projekcie „Internetowa platforma nagłaśniania problemów z dostępnością cyfrową”.

 

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat dostępności treści cyfrowych dla osób z dysfunkcją wzroku. Chcemy pokazać twórcom i właścicielom stron internetowych oraz aplikacji mobilnych (na urządzenia z systemem iOS i Android), w jaki sposób osoby niewidome i słabowidzące korzystają z ich stron i aplikacji oraz na jakie natrafiają problemy i trudności. Planujemy przygotować serię artykułów, z których każdy będzie opisywał inną stronę internetową lub aplikację mobilną i w którym zostaną opisane najistotniejsze z występujących tam problemów z dostępnością. Postaramy się również zaproponować rozwiązania tych problemów, tym samym pokazując, że zapewnienie dostępności nie musi być trudne czy kosztowne. Po publikacji artykułów planujemy kontaktować się z twórcami i właścicielami opisywanych stron i aplikacji, aby zwrócić ich uwagę na problem.

Zależy nam na tym, aby opisywać strony i aplikacje istotne dla osób z dysfunkcją wzroku. Jeśli macie problemy ze zrobieniem zakupów w jakimś sklepie internetowym, z zakupem biletu na pociąg, autobus, do teatru, na koncert itp. to ten projekt jest dla was! Zapraszamy do zgłaszania nam stron internetowych i aplikacji, które warto opisać. Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy formularz. Jest on dostępny pod następującym adresem:
http://trakt.org.pl/dostepnosc-cyfrowa/

Zapraszamy również osoby chętne do odpłatnego pisania artykułów. Jeśli biegle posługujecie się czytnikiem ekranu lub programem powiększającym i potraficie opisać swoje doświadczenia, np. przedstawić proces składania zamówienia w sklepie internetowym, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail rekrutacja@trakt.org.pl oraz pod numerem telefonu 606 75 75 85.

Artykuły publikujemy na naszej stronie w dziale „Dostępność cyfrowa”:
http://trakt.org.pl/category/platforma-dostepnosc-cyfrowa/

 

Projekt „Internetowa platforma nagłaśniania problemów z dostępnością” jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych   Logo Fundacji Trakt

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników