Treść strony

 

Fryderyk Chopin – dla osób niewidomych i słabowidzących

Informujemy o wydaniu kolejnej publikacji, dedykowanej osobom z niepełnosprawnością wzroku, zatytułowanej „ŻELAZOWA WOLA MIEJSCE URODZENIA FRYDERYKA CHOPINA”. Wydawnictwo stanowi zeszyt-przewodnik po Żelazowej Woli, prezentujący też życiorys Fryderyka Chopina i ciekawostki związane z miejscami, w których przebywał. Integralną częścią publikacji są trzy mapy barwno-wypukłe:

  • Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
    Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
  • Żelazowa Wola – położenie
    Żelazowa Wola – położenie
  • Plan Domu Urodzenia Fryderyka Chopina
    Plan Domu Urodzenia Fryderyka Chopina

Mapy wydane są w technologii dostępnej dla niewidomych i słabowidzących. Do publikacji, wydanej w powiększonym czarnodruku, dołączono płytę CD z wersją tekstową (DAISY) przewodnika. Nakład stanowi 200 egzemplarzy w formacie A3. Wersja tekstowa DAISY będzie również dostępna na naszej stronie internetowej www.trakt.org.pl, której przebudowę właśnie finalizujemy.

Mamy możliwość nieodpłatnej dystrybucji publikacji wśród ośrodków szkolno-wychowawczych, okręgów PZN i innych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku, z którymi będziemy kontaktować się w późniejszym terminie.

Publikację wydano w ramach projektu „Fryderyk Chopin – dla osób niewidomych i słabowidzących” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje. Projekt realizowany był przy współpracy z przedstawicielami Działu Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Logo Kultura dostępna   Logo Narodowe Centrum Kultury   nifc_logo