Treść strony

 

Czytam i piszę brajlem

„Czytam i piszę brajlem” – to nazwa konkursu organizowanego przez Koło Polskiego Związku Niewidomych w Tychach adresowanego do członków PZN zamieszkałych w województwie śląskim.

By wziąć w nim udział, należy napisać pracę na jeden z dwóch tematów:

  • 70-lecie działalności PZN (mój pierwszy kontakt z organizacją, imprezy, spotkania, szkolenia itp. lub w jaki sposób nabyłem umiejętność posługiwania się pismem brajla);
  • Moje lato 2021 r. (przygoda, wspomnienia, ciekawe zdarzenia przyrodnicze i osobiste).

Jej objętość powinna wynosić co najmniej jedną stronę karty brajlowskiej, z zastosowaniem, w miarę potrzeb, znaków interpunkcyjnych, matematycznych i brajlowskich.

Pracę należy dostarczyć do 14 października br. do biura Koła PZN Tychy przy ul. Budowlanych 19, 43-100 Tychy. Dodatkowo trzeba podać dane kontaktowe (adres zamieszkania i nr telefonu) oraz podpisać oświadczenie RODO.

Jury ogłosi wyniki do 28 października br. Dla uczestników przewidziano różne nagrody i wyróżnienia.

W konkursie mogą wziąć udział osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z tytułu narządu wzroku, które są członkami PZN i mieszkają w woj. śląskim.

Dodatkowe informacje (wraz z regulaminem i zasadami uczestnictwa) dostępne są w biurze Koła, tel. 32 227 45 53 lub 513499282. Można je także uzyskać, pisząc na adres: pzn.tychy@wp.pl

XIII Konkurs „Czytam i piszę brajlem” jest organizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tychy.

 


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.