Treść strony

Od lewej znak Funduszy Europejskich złożony z symbolu graficznego, nazwy Fundusze Europejskie oraz odwołania do Programu Regionalnego; w środku flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska następnie logo promocyjne Mazowsza złożone z ozdobnego napisu Mazowsze oraz podpisu Serce Polski; zestaw podstawowy zamyka znak Unii Europejskiej złożony z flagi Unii Europejskiej i napisu Unia Europejska oraz Europejski Fundusz Społeczny. Napisy znajdują się po lewej stronie flagi.

 

Wilno. Plan Starego Miasta

Wydawnictwo to jest zaproszeniem do pięknego miasta Wilno, bogatego w polskie dziedzictwo kulturowe. Zaproponujemy Państwu ciekawe trasy turystyczne po Starym Mieście, przybliżając jego historię i kulturę oraz zwrócimy uwagę na dostępność dla niewidomych poszczególnych miejsc i obiektów.

Okładka - Wilno. Plan Starego Miasta  
Treści te znajdują się w publikacji w powiększonym druku oraz w wersji HTML, do której dostęp znajduje się pod koniec tego wpisu.

Niewidomy czytelnik będzie mógł samodzielnie zapoznać się z topografią Starego Miasta. W jego ręce trafi 12 tyflomap przedstawiających poszczególne jego sektory i mapę ogólną Wilna. Broszura brajlowska zawiera opis skrótów brajlowskich użytych na poszczególnych planszach.

Nakład wydawnictwa to 250 kompletów. Każdy z nich znajduje się w teczce.

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy linki do 12 map wraz z legendą:

 1. Legenda
 2. A Wilno – mapa ogólna
 3. B Polskie dziedzictwo kulturowe – Wykaz plansz
 4. B1
 5. B2
 6. B3
 7. B4
 8. B5
 9. B6
 10. B7
 11. B8
 12. B9
 13. C Cmentarz na Rossie

Jeśli chcą Państwo przeczytać publikację w HTML wystarczy kliknąć tutaj.

Aby pobrać publikację w formacie HTML na swoje urządzenie proszę użyć tego łącza.

Życzymy dobrej lektury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wsparcia finansowego w postaci darowizny na realizację projektu udzieliła również Fundacja KGHM Polska Miedź.
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź


Pytania i zamówienia prosimy kierować na adres publikacje@trakt.org.pl lub telefonicznie +48 22 576 18 78 oraz +48 606 75 75 85.

Składając zamówienie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt" w zakresie niezbędnym do realizacji wysyłki zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).