Treść strony

WILNO BARDZIEJ DOSTĘPNE?

Przygotowujemy właśnie kolejne wydawnictwo barwno-wypukłe skierowane w szczególności do osób niewidomych i słabowidzących. Zabierzemy Państwa tym razem do pięknego Wilna, bogatego w polskie dziedzictwo kulturowe.

Zaproponujemy ciekawe trasy turystyczne po Starym Mieście, przybliżając jego historię i kulturę oraz zwrócimy uwagę na dostępność dla niewidomych poszczególnych miejsc i obiektów. Treści te znajdą się w publikacji w powiększonym druku oraz w wersji HTML dostępnej na naszej stronie internetowej. Niewidomy czytelnik będzie mógł samodzielnie zapoznać się z topografią Starego Miasta, bowiem w jego ręce trafi 13 tyflomap przedstawiających poszczególne jego sektory i mapę ogólną Wilna.

Zamówienia na „ATLAS WILNO – PLAN STAREGO MIASTA dla niewidomych i słabowidzących” przyjmujemy na publikacje@trakt.org.pl. Prosimy podawać swoje dane adresowe do wysyłki oraz informację, czy jest Pani/Pan osobą niewidomą czy słabowidzącą lub jaką placówkę Państwo reprezentują, w temacie wpisując Wilno. Obecnie tworzymy bazę osób zainteresowanych wydawnictwem. Wysyłkę planujemy bliżej okresu letniego, a więc w sam raz na wakacyjną wycieczkę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wsparcia finansowego, w postaci darowizny na realizację projektu, udzieliła również Fundacja KGHM Polska Miedź.
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź