Treść strony

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało następujący Program Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów:

2 GRUDNIA 2016

9.30

Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli MNW oraz zaproszonych gości.

Atlas historyczny Polski dla osób niewidomych i słabowidzących

Miło nam poinformować, że już wkrótce. Wydamy pierwszy w kraju Atlas historyczny Polski dla osób niewidomych i słabowidzących. Zakończenie tego nowatorskiego projektu wydawniczego nastąpi z końcem listopada br. Dzięki niemu na rynku wydawniczym pojawi się pierwsza w kraju tak obszerna publikacja zawierająca 13 historycznych map barwno-wypukłych Polski, od jej początków po współczesność. Plansze w formacie A3 będą dostępne zarówno dla osób niewidomych jak i słabowidzących.

Ogólnopolski projekt doradczy „Wie kto pyta”

Na prośbę Fundacji VisMaior publikujemy zaproszenie do udziału w projekcie:

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie pt. „Wie kto pyta”, dofinansowanym ze środków PFRON. Będzie on realizowany do grudnia tego roku. Kierujemy go do osób niewidomych i słabowidzących, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną, a także do osób z ich otoczenia.

Biblioteka internetowa Wolne Lektury

Na prośbę Fundacji Nowoczesna Polska publikujemy zaproszenie do odwiedzania internetowej biblioteki z audiobookami:

Serdecznie zapraszamy do słuchania darmowych audiobooków opublikowanych w bibliotece internetowej WolneLektury.pl. Audiobooki to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą czytać książek – zabierz nagranie ze sobą i ciesz się lekturą w każdym miejscu i czasie!

Projekt aktywizacyjny: „Bliżej rynku pracy”

Na prośbę Fundacji „Edukacji Nowoczesnej” publikujemy zaproszenie do udziału w projekcie aktywizacyjnym „Bliżej rynku pracy”:

Fundacja „Edukacji Nowoczesnej” zaprasza dorosłe, nieaktywne zawodowo osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zamieszkałe na terenie województwa Mazowieckiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Bliżej rynku pracy” – współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.