Treść strony

Podaruj nam 1 procent swojego podatku

Darmowy PIT wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

 

Noszenie okularów a Koronawirus - rekomendacja

Z końcem marca Główny Inspektor Sanitarny opublikował na swoim Twitterze ważną rekomendację wypracowaną wraz z krajowym konsultantem w dziedzinie okulistyki prof. Markiem Rękasem.

Ulga rehabilitacyjna bez taryfy ulgowej - Krzysztof Wiśniewski

Do 30 kwietnia każdego roku wszyscy podatnicy będący osobami fizycznymi muszą rozliczyć się z administracją skarbową. Jednocześnie każdy obywatel zadaje sobie pytanie, czy istnieje możliwość, aby obniżyć moją daninę na rzecz państwa. Innymi słowy, czy istnieje możliwość skorzystania z jakichś ulg podatkowych?

Tymczasowe zamknięcie biura Fundacji

Z uwagi na zaistniały w kraju stan zagrożenia epidemicznego podjęliśmy decyzję o zamknięciu biura fundacji z dniem 15 marca br. do odwołania. Zapewne śledzą Państwo na bieżąco oraz stosują się do zaleceń rządu i organizacji zdrowia związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. My czynimy podobnie, zachowując możliwe środki ochrony przed nim. O otwarciu biura poinformujemy w stosownym momencie, mając nadzieję, że nastąpi to niebawem. Życzymy dużo zdrowia.

Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości

Zachęcamy do zapoznania się z interesującą i pożyteczną broszurą pt. „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych“ opracowaną w ramach projektu „Wzajemne oswajanie“ współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie.

Zamówienia na bezpłatny egzemplarz wydawnictwa "Atlas. Polska podczas II wojny światowej dla niewidomych i słabowidzących”

Niedawno odbyła się osiemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej, podczas której Polska znalazła się w centrum niszczących wydarzeń. O okupacji i walce wyzwoleńczej Polaków opowie nasze najnowsze wydawnictwo.