Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

2016r. - PISMO BRAJLA WSPÓŁCZEŚNIE

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Konkurs XXIV. Celem projektu było wydanie publikacji naukowo-metodycznej obejmującej szeroko różne aspekty pisma brajla oraz poświęconej polskim skrótom brajlowskim, skierowanej zarówno do osób niewidomych, jak i otoczenia tych osób.

Wydawnictwo stanowią 3 rozdzielne części.

Pierwsza część teoretyczna to monografia pt. „Pismo Braille’a. Z tradycją w nowoczesność” wydana w zwykłym druku (nakład 500 egzemplarzy) oraz w wersji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej Fundacji.

Druga, praktyczna, część publikacji pt. „Skróty brajlowskie w tydzień. Program do samodzielnej nauki Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia” pod redakcją dra Małgorzaty Paplińskiej. Autorski podręcznik do samodzielnej nauki skrótów brajlowskich opracowany został z myślą o niewidomych użytkownikach, rodzicach oraz nauczycielach. Publikacja wydana jest w zwykłym druku (nakład 150 egzemplarzy) oraz w wersji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej Fundacji.

Trzecią część stanowią karty brajlowskie do samodzielnej nauki skrótów brajlowskich (nakład 150 egzemplarzy). Publikacja zatytułowana jest „Skróty brajlowskie w tydzień. Program do samodzielnej nauki Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia”.

Projekt „Pismo brajla współcześnie” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników